چهارشنبه , ۱ آذر ۱۳۹۶

3 مهارت طراحی برای بازاریابی اینترنتی

یک بازاریاب اینترنتی باید در زمینه‌های مختلف از جمله بهینه سازی موتورهای جستجو یا همان سئو ، بازاریابی از طریق رسانه‌های اجتماعی و … مهارت و دانش داشته باشد. طراحی گرافیکی یکی از این مهارت‌هاست که اغلب از طرف بازرایاب ها نادیده گرفته می‌شود. حتی اگر خودتان طراحی سایت را بر عهده ندارید، درک اصول طراحی به تأثیر گذاری بیشتر پیام‌های بازاریابی شما کمک می‌کند. در زیر به ۳ مهارت طراحی که بازارایاب ها باید داشته باشند، پرداخته می‌شود.
ارتباط تصویری

مهارت رساندن مفاهیم مد نظر با استفاده از شکل‌های ساده می‌تواند تأثیر به سزایی بر روی تاثیرگذاری ارتباطات شما و رساندن پیام مد نظرتان از طریق این ارتباط تصویری بگذارند.
یک راه مناسب برای برقراری ارتباط تصویری مناسب، استفاده از شکل‌ها و سمبل‌های ساده مانند فلش‌ها و شکل‌های شناخته شده مانند مربع، مستطیل و.. است. استفاده از این شکل‌ها به شما کمک می‌کند هر ایده را از مابقی ایده‌ها جدا کرده و در صورت کار گروهی بتوانید آن‌ها را به راحتی با دیگر اعضا گروه به اشتراک بگذارید. منبع: طراحی سایت آسان ewd.ir

برای به نمایش گداشتتن پروسه‌های پیچیده بازاریابی از شکل‌های ساده استفاده کنید. به تصویر کشیدن افکار سبب وضوح بیشتر آن می‌شود.

 

 

از نگاه یک طراح نگاه کنید

نگاه کردن به پیرامون از نگاه یک طراح و داشتن خلاقیت لازم برای این کار یک امر ذاتی نیست بلکه قابل رشد دادن است. برای شروع، به سایت‌های مختلف نگاه بیندارید و ببینید کدام قسمت آن توجه شما را جلب می‌کند و سپس سعی کنید بفهمید چرا این قسمت توجه شما را به خود جلب کرده است. و همین کار را زمانی که با یک قسمت برخورد می کنید که اصلاً از طراحی آن خوشتان نمی‌آید انجام دهید. و سعی کنید بفهمید چرا این قسمت برای شما خوشایند نبوده است. آیا فونت آن نامناسب بوده است؟ آیا از فضای خالی به اندازه کافی استفاده نشده است؟ با این کار به مرور زمان چشم خود را برای طراحی تعلیم می‌دهید. به خاطر داشته باشید طراحی آن چه یک چیز چطور به نظر می‌رسد نیست، بلکه این است که آن چیز چطور برای شما به خوبی کار می‌کند.

 

موضوع دیگری که به بهبود چشم طراحی شما کمک می کند، توجه به سلسله مراتب تصویری پینش عناصر در یک صفحه است. به عنوان مثال سلسله مراتب پذیرفته شده و رایج این است که نظر کاربر از بالا به پایین به عناصر صفحه جلب شود. به همین دلیل در عناوین همیشه از فونت‌های با سایز بالا استفاده می‌شود. به برای زیر عناوین از فونت‌های به نسبت کوچک‌تر از عنوان و برای بدنه محتوا از فونت کوچک‌تر از زیر عنوان استفاده می‌شود. این کار در مورد عنصری که مایلیم دارای مرتبه اهمیت بالاتری نسبت به بقیه باشند نیز انجام می‌شود. بنا بر این این المان‌ها را در سلسله مراتب بالاتر تصویری نسبت به سایرین قرار می‌دهیم و موارد لازم برای جذب نظر کاربران را بر روی آن‌ها اعمال می‌کنیم. توجه به به این نکته که هر طراحی چطور چشم را راهنمایی می‌کند، به تقویت چشم طراحی شما کمک می‌کند.

با ابزارهای طراحی آشنا شوید

فراگیری هر چیز با انجام دادن آن، بهترین راه فراگیری آن است. این موضوع در مورد طراحی نیز صادق است. با اینکه شما یک طراح نیستید، فراگیری ابزارهای طراحی مانند فتوشاپ و گیمپ به شما کمک می‌کند به آن چه در فرایند طراحی می‌گذرد آشنا شوید و به شما توانایی تولد گرافیک‌های ساده را مید هد. تولید گرافیک توسط شما به بهبود ارتباط تصویری و هم چنین چشم طراحی شما کمک می‌کند.

یک راه خوب باری یادگیری این ابزار استفاده از ویدیوهای آنلاین و سعی در تولید یک طرح از پیش تعیین شده توسط این ابزار است.

 

داشتن مهارت‌های بالا به شما کمک می‌کند بتوانید پیام‌های بازرایابی قوی تری منتشر کنید و یک بازاریاب موفق باشید.
منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =