سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

7 تغییر مهم دنیای اینترنت برای تولید محتوا

در دنیای اینترنت امروز محتوا و تولید محتوا جایگاه ویژه ای برای کاربران اینترنتی پیدا کرده است. هر سفارش دهنده طراحی سایت می بایست برای تولید محتوای سایت خود نکته تولید محتوای مناسب برای وب سایت خود را از همان ابتدا در نظر داشته باشد. اربران در حال حاضر به دنباتل اطلاعات ساده، کاربردی و در دسترسی آسان هستند. در این مقاله به تغییرات ذائقه کاربران اینترنتی در تولید محتوای وب سایت ها می پردازم:

– کاهش رشد مصرف کلی سالیانه اینترنت از ویدئوهای موبایلی!

استفاده از اینترنت نسبت به سال ۲۰۱۳ که ۳۱% رشد داشت، در سال ۲۰۱۴ ، ۲۱%  بوده و نسبت به سال ۲۰۱۳ کاهش داشته است، اما نرخ استفاده از ویدئو ها هم برای ویدئو های اینترنتی و هم موبایلی افزایش یافته است  ترافیک استفاده از ویدئو های اینترنتی ۶۴% و ویدئو های موبایلی ۵۵% افزایش داشت که این مورد نسبت به سال ۲۰۱۲ ۵۰ % افزایش یافته است .

– استفاده از موبایل برای وب گردی از کامپیوتر پیشی گرفته است!

مردم امروزه حدود ۲.۸ ساعت در هر روز از موبایل برای وب گردی استفاده می کنند و این در حالی است که حدود ۲.۴ ساعت از لپ تاپ و کامپیوتر برای این کار استفاده می کنند.

– مدت زمانی که صرف تبلیغات میشود با استفاده از رسانه ها تطابق ندارد

مدت زمانی که افراد صرف رسانه ها می کنند با مدت زمانی که صرف تبلیغات مانند پرینت ها -که نرخی حدود ۴  تا ۱۸ درصد برای زمان مصرفی و زمان صرف شده برروی تبلیغات دارند- می کنند هم خوانی ندارد. از طرف دیگر ۲۴ درصد از زمانی که صرف رسانه ها میشود مربوط به موبایل هاست . اما زمان صرف شده بر روی این رسانه تنها ۸ درصد از زمان کلی صرف شده بر روی تبلیغات اینترنتی است!

– تبلیغات بر روی اینترنت کاهش می یابد!

تبلیغات بر روی موبایل فرصتی است که برندها باید تا زمانی که این حیطه در حال رشد است،  از آن استفاده کنند . زمان صرف شده بر روی تبلیغات موبایل تا ۳۴ درصد و این در حالی است که تبلیغات بر روی دسکتاپ تنها ۱۱ درصد رشد داشته است و به طور کلی تبلیغات بر روی اینترنت رو به کاهش است.

– بازدید افقی محبوبیت زیادی پیدا کرده است

بازدید افقی ۲۹ درصد از زمان بازید ها را به خود اختصاص داده است این در حالی است که این مقدار در سال ۲۰۱۰ برابر با ۵ درصد بود . این روند انعکاسی از افزایش محبوبیت استفاده از ویدیو های موبایل در پلتفورم های اجتماعی مانند snapchat  است . هم چنین سایت های به اشتراک گذاری  به دلیل تعداد بازدید تا ۹ برابر بیشتر ویدیو های افقی نسبت به ویدیو های عمودی، از بازاریابان در خواست کرده اند ویدیو های افقی تهیه کنند .

– تصویر پادشاه است

استفاده از پلتفورم هایی همانند فیس‌بوک و توییتر برای افراد بین ۱۲ تا ۲۴ سال کاهش یافته و در عوض استفاده از پلتفورم هایی مانند اینستاگرام، snapchat ، pinterest و واتس‌اپ افزایش یافته است. در صورت مشاهده این واقعه اینطور برداشت می‌شود  که به محتواهای تصویری بهای بیشتری داده میشود .

– Pinterest تنها برای زنانی که در تدارک عروسی هستند نیست!

محبوبیت  Pinterest در بین مردان در حال افزایش است! نرخ بازدیدpin  های مربوط به ماشین هاوموتور تا ۱۱۸ درصد افزایش داشته است. هم چنین تصاویر مربوط به مد روز مردان نیز تا ۹۶ درصد افزایش داشته است.

منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − چهار =