سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

در تولید محتوای سایت گره باز کنید!

همیشه باورتان در تولید محتوای سایت این باشد که بتوانید گره ای از نیاز کاربرانتان را باز کنید. سوال شما همیشه در تولید محتوا باید این باشد که: افرادی که مطالب شما را می خوانند به کاربرد آنها در زندگی روزمره خود نیاز دارند؟ برای پاسخ این چند راهکار ساده دارم :

– به کسانی که این مطالب را می خوانند فکر کنید

هنگام نوشتن مطالب به کسانی که این مطالب را می خوانند فکر کنید و ببینید آیا این مطالب از دیدگاه آنها مفید ارزیابی میشود یا خیر . برای مثال ، اگر در حال نوشتن مطلبی در مورد افسردگی هستید ، باید مطمئن شوید این مطلب برای یک نوجوان ۱۶ ساله که ممکن است با خطر ابتلا به آن مواجه باشد مفید واقع می شود و وی را از این خطر دور می کند .

– مطالب را طولانی تر کنید

 اگر بتوانید مطالب مورد نظر خود رابه جای مقالات ۵۰۰ کلمه ای به مقالات ۵۰۰۰ کلمه ای با جزییات بیشتر در مورد موضوع مورد بحث تبدیل کنید، به خوانندگان خود نشان می دهید چقدر برایشان ارزش قائل هستید که زمان و انرژی زیادی را برای تولید مقاله بخاطر آنها صرف کرده اید.

– سخنرانی نکنید

به جای اینکه از یک جایگاه بالاتر به مخاطبان خود نگاه و برای آنها سخنرانی کنید از جایگاه خود پایین آمده و با آنها و صرفا برای ایشان سخن بگویید .

– پست های متفاوت بنویسید

 با اضافه کردن صدا و تصویرهای مختلف به پست های خود تازگی ببخشید و انها را از هم متمایز کنید . با این کار شانس محبوبیت پست های خود را افزایش میدهید چرا که هر کدام از این پستها بر روی فرد خاصی اثر می گذارند و با استفاده هم زمان از تمام این عوامل این اجازه را به تمامی مخاطبان خود می دهید تا از تمامی پست های شما بازدید کرده و با آنها ارتباط برقرار کنند .

– با افرادی که بیشتر از شما می دانند ارتباط برقرار کنید

 اساتید قبل از قبول مقالات درسی شما لیستی از کتاب ها را جهت مطالعه به شما معرفی می کنند و از شما می خواهند آنها را مطالعه کنید . این کار نشان میدهد که شما کار افرادی که قبل از شما به این حرفه مشغول بودند را مطالعه کرده و می شناسید . از دید بازاریابی ، این کار نشان میدهد که شما برای نوشتن مقالات خود زمان و انرژی زیادی صرف کرده اید . پیشنهاد میکنم قبل از نوشتن هر مقاله حداقل یک کتاب و یا مقاله از افراد برجسته در حوزه فعالیت خود مطالعه کنید و با افکار و دستاوردهایشان آشنا شوید .

منبع:طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − شانزده =