سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

10 ویژگی مهم مدیر سایت

معمولا هر شرکت و یا کسب و کار موفقی توسط یک مدیر موفق هدایت می شود. برای اینکه سایت موفقی داشته باشیم نیاز به یک مدیر موفق داریم. در ادامه ۱۰ ویژگی یک مدیر موفق را برای شما معرفی می کنم:

۱- با کاربران سایت ارتباط مؤثر داشته باشید!

بیشتر وب مسترها تمایلی به برقراری ارتباط با مردم ندارند، چون معمولاً افراد فنی ترجیح می‌دهند بیشتر وقت خود را صرف کار با کامپیوتر کنند و یا خجالتی هستند. درصورتیکه مدیر سایت باید بتواند به راحتی با کاربر ارتباط برقرار کند، نظرات او را بشنود و پاسخگوی مشکلات احتمالی او باشد. این موضوع بع پیشرفت کار شما خیلی کمک می‌کند.

۲-استقلال و انعطاف در برنامه نویسی سایت را تمرین کنید!

هدف اصلی مدیر یک سایت باید موفق بودن وب سایتش و رضایت کاربر از آن باشد. پس برای رسیدن به این هدف باید آمادگی ایجاد هر تغیییر را داشته باشد و خود را اسیر فناوری و گرافیک خاصی نکند. وسواس زیاد در مورد انتخاب افکت، انیمیشن و یا منوی خاصی، باعث می‌شود هیچ وقت جزء سایت‌های موفق قرار نگیرید. پس کمی انعطاف را چاشنی مدیریتتان کنید!

۳-با انگیزه باشید!

مهم‌ترین مشخصه مدیر یک سایت انگیزه است. مدیر یک سایت باید هدف و دورنمایش مشخص باشد. داشتن توانایی‌های فنی به تنهایی کافی نیست. باید بداند این کار چه تغییری در زندگی و کسب و کار او ایجاد می‌کند و چه فایده ای برایش دارد. بهترین سایت‌ها هم زیر دست مدیر بی انگیزه با شکست مواجه خواهدشد.

۴- محتوای با کیفیت تولید کنید!

خلاقیت در نوشتن و تولید محتوای مناسب و باکیفیت، یکی دیگر از مشخصه‌های یک مدیر موفق است که سهم زیادی در موفقیت وب سایت خواهد داشت. هیچ وقت در محتوای وب سایتتان از مطالب کپی شده از سایت‌های دیگر استفاده نکنید. با این کار فقط خود را گول می‌زنید! چون بازدیدکنندگان و ربات‌های گوگل به خوبی این موضوع را تشخیص می‌دهند، سایت شما را ترک می‌کنند و به سایتی که تولید کننده اصلی محتواست می‌روند. پس کاربرانتان را فراری ندهید، کمی برای تولید محتوا وقت بگذارید و درعوض نتیجه‌اش را ببینید.

۵- اصول بازاریابی اینترنتی را یاد بگیرید!

اینترنت دنیای رقابت است. مبارزه و رقابت سایت‌ها برای کسب موفقیت و رسیدن به رتبه بهتر درموتورهای جستجو، لحظه ای توقف ندارد. بنابراین مدیر یک سایت برای موفقیت سایتش باید در زمینه بازاریابی و تبلیغات، اطلاعاتی داشته باشد و با آگاهی کامل از اصول بازاریابی حرکت کند.
۶-برای مدیریت سایت وقت بگذارید!
قرار دادن محتوای با کیفیت و استفاده از نرم افزار مناسب برای مدیریت سایت، خیلی خوب است، ولی کافی نیست. مدیر سایت باید هر روز به تحلیل وب سایت بپردازد، تمام راهکارهای لازم برای بهبود وضعیت وب سایت را بررسی کند، نظرات کاربران را بخواند و پیشنهادات کارامد را عملی کند.

۷- سایت خود را توسعه دهید!

معمولاً کاربران به سایت‌هایی که مرتب به روز می‌شوند، تغییر می‌کنند و سعی در بهتر شدن دارند، علاقه مندند. پس یکی از روش‌ها برای بالا بردن بازدید و موفقیت وب سایت، توسعه آن است. یک سایت با بهترین محتوا اگر توسعه نداشته باشد به مرور با شکست رو به رو می‌شود. پس یکی دیگر از ویژگیهای مدیر سایت، داشتن طرح و برنامه برای توسعه وب سایت است.
۸- سایت‌های رقیب را همیشه بررسی کنید!

یکی از روش‌ها برای رسیدن به موفقیت بیشتر، شناخت رقباست. با بازدید از سایت‌های رقیب و بررسی آن‌ها، هم از آن‌ها می‌آموزید و هم می‌توانید برنامه بهتر و جامع تری برای توسعه وب سایتتان طراحی کنید.
۹-سعی کنید مصرف کننده باشید!

اگر می‌خواهید تولید کننده خوبی باشید، باید ابتدا مصرف کننده خوبی باشید. تا مصرف کننده نباشید نمی‌توانید نقاط قوت و ضعف تولیدکننده‌ها و رمز موفقیتشان را پیدا کنید. اگر می‌خواهید مثلاً فروشگاه آنلاین خوبی داشته باشید، باید خودتان از یک فروشگاه آنلاین خرید کرده باشید. اگر خودتان حاضر به این کار نیستید، نباید از مردم هم توقع داشته باشید!

 

۱۰-دانش فنی خود را بالا ببرید!

اگر تمایل به صرف زمان برای وب سایتتان در ساعت‌های کاری ندارید و این کار را در اوقات فراغتتان انجام می‌دهید، هنوز به نقش وب سایت در کسب و کارتان پی نبرده‌اید. طبیعی است که هرچقدر زمان صرف وب سایتتان کنید، به همان اندازه نتیجه می‌گیرید. برای گرفتن نتیجه بهتر، دانش فنی خود را بیشتر کنید. مدیرانی که دانش فنی کافی برای این کار ندارندبا شکست مواجه می‌شوند. البته توجه داشته باشید که خودتان را بیش از حد درگیر جزئیات فنی نکنید که آر آیتم‌های مهم‌تر باز بمانید.

منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =