سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

3 گام مهم قبل از سفارش طراحی سایت

اگر قصد سفارش طراحی سایت دارید حتما ۳ نکته زیر را قبل از سفارش انجام دهید:

۱. هدف خود از وب سایت را مشخص کنید

لیست اهداف خود را برای داشتن وب سایت بر روی کاغذ یادداشت کنید.اهداف باید همسو و هم جهت با یکدیگر باشند.

سعی کنید اهداف خود را در یک راستا انتخاب کنید. مثلا اگر زمینه شغلی شما شیرآلات ساختمانی است و می خواهید سایتی با این موضوع داشته باشید حتما سعی کنید اهداف سایت خود را فقط در شاخه های شیرآلات ساختمانی متمرکز کنید و از ورود به شاخه های نامرتبط به حوزه شغلی خود در طراحی سایت جدا خودداری کنید. این موضوع از نظر اعتبار سایت از دیدگاه کاربران ، مدیریت سایت، بهینه سازی سایت و … خیلی مهم است.

معمولا کاربران به سایت هایی که در زمینه های متعدد فعالیت می کنند اعتماد نمی کنند و مدیریت اینگونه سایت ها به دلیل تعدد حوزه های کاری برای مدیر سایت بر اساس وظایف تعریف شده دشوار می باشد و با توجه به تعدد کلمات کلیدی اینگونه سایت ها، بهینه سازی سایت با سختی زیادی همراه است.

 

۲. تهیه لیست امکانات سایت

پس از تعیین اهداف سایت می بایست لیست امکانات مورد نیاز خود را بر اساس اهداف سایت مشخص کنید. این لیست شامل امکاناتی مانند گفتگوی آنلاین، سیستم عضویت، گالری تصاویر، فروشگاه آنلاین و … می باشد.

تهیه لیست امکانات سایت باعث بهینه شدن هزینه طراحی سایت و تسریع در رسیدن به اهداف سایت می شود.

 

۳. توجه ویژه به سئو 

سئو یا همان بهینه سازی سایت از نکات خیلی مهم و کلیدی در بازاریابی اینترنتی هر سایتی می باشد. برای سفارش سئو می بایست سایت شما بر اساس اصول اولیه سئو طراحی شده باشد. پس حتما سایت را به صورت سئو بیس سفارش دهید. در هنگام ایجاد صفحات و منو ها به سئو توجه داشته باشید که اصول مورد نظر گوگل را به درستی رعایت کرده باشید. برای آشنایی بیشتر با سئو مقاله سئو چیست را در سایت بخوانید.

 

 

منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =